Profils:

Search
Close this search box.

Junga arhetipi un Taro

Taro kāršu potenciāls ir milzīgs, jo Taro kāršu sistēma ir ļoti daudzslāņaina sistēma. Tādēļ Taro kārtīm ir daudz pielietojumu veidu, kā arī ir daudz šīs sistēmas iepazīšanas veidu. Viens no veidiem kā labāk iepazīt Taro kārtis un arī pašam sevi ir arhetipi. Šajā rakstā atradīsiet katru no Taro vecākajiem arkāniem un tiem atbilstošos arhetipus (aprakstīti Raidera Vaita Taro klāja tēli).
Katram no mums ir savs personīgās informācijas lauks. Tā ir daļa no visuma vispārējā energoinformatīvā lauka (kolektīvās zemapziņas), kas glabā informāciju par visu. Pēc Junga domām tādā veidā mūsu zemapziņai jau ir piekļuve visai informācijai. Mūsu informācijas lauks mijiedarbojas ar kopējo visuma informātīvo lauku. Šis mijiedarbības process ir līdzīgs personālā datora pieslēgšanai kopējam tīklam.
Tikai problēma ir tāda, ka mēs pa tiešo neapzinamies, kas ir mūsu zemapziņā. Lai piekļūtu mūsu zemapziņas dzīlēm, var izmantot dažādas metodes un viena no tām ir Taro kārtis.
Karls Gustavs Jungs savos darbos runāja par arhetipiem. Arhetipi, pēc Karla Gustava Junga rakstiem, ir sava veida attēlu bibliotēka, kas atrodas kolektīvajā zemapziņā. Tās saturs tiek nodots no paaudzes paaudzē.
Katram vecākajam Taro arkānam atbilst noteikti arhetipi. Arhetipu ir daudz un dažādi, Taro kārtis parāda tikai nelielu daļu no tiem. Uz Taro kārtīm ir attēlotas reālas situācijas no cilvēka dzīves, kas savā starpā nav saistītas un notiek dažādās ģeogrāfiskajās lokācijās. Taro kāršu simboliskā valoda ir balstīta uz stāstiem no kolektīvās zemapziņas – visas cilvēces sociālās un kultūras pieredzes atspoguļojuma.
Visspilgtāk arhetipi ir attēloti klasiskajos Taro klājos - Marseļas Taro (vecākie arkāni) un Raidera Vaita (vecākie arkāni un jaunākie arkāni) kārtīs. To ilustrācijas attēlo kolektīvo simboliku, sižetus un tēlus.
Izprotot kādus arhetipus attēlo katrs no arkāniem, iespējams noteikt kādā dzīves posmā mēs paši atrodamies, kas ir tie uzvedības šabloni, ko atkārtojam, kas neļauj mums attīstīties un pāriet uz nākamo posmu. Kā arī izprast, kas mums jādara, lai mēs izkļūtu no esošās situācijas vai uzlabotu to. Arhetipi ļauj arī saprast kāds ir situācijas attīstības vektors. Vecākajiem arkāniem ir noteikta secība no 0 līdz 21. Šī secība attēlo cilvēka dzīves līniju un dažādus cilvēka dzīves posmus, sākot no dzimšanas līdz nāvei.
Muļķa kārts Raidera Vaita kavā

0. Taro Arkāns Muļķis


ARHETIPS: Dionīss, Urāns, muļķis, trešais tēva dēls, sprīdītis, galma āksts, laimes meklētājs, džokers.
Ceļojuma sākums. Nulles punkts. Ir dzimusi dvēsle, bet tai nav vēl ne intuīcijas, ne apziņas. Kārts attēlo Jaunu, enerģijas pilnu un nedaudz naivu jaunēkli, kurš ir gatavs uzsākt savu ceļu. Viņa priekšā paveras jaunas iespējas. Skatoties debesīs, viņš stāv uz bezdibeņa malas, nepamanīdams, ka tieši zem viņa kājām pavērās bezdibenis. Viņa uzticamais ...  

Pilnā raksta versija ir pieejama ekskluzīvi tikai Tarokartis.lv bloga abonentiem. Lai lasītu pilnu rakstu, iegādājies abonomentu:

9.68 iekļ. PVN

TaroKartis.lv bloga 4 nēdēļu abonoments

Pievienot grozam

60.50 iekļ. PVN

TaroKartis.lv bloga 1 gada abonoments

Pievienot grozam

96.80 iekļ. PVN

TaroKartis.lv bloga 2 gadu abonoments

Pievienot grozam

Ja jau esi abonents, lūdzu ienāc savā profilā – Ienākt 🙂