Profils:

Search
Close this search box.

Kā izvēlēties Taro kārtis?

Dalīties Facebook
Pārsūtīt WhatsApp
Dalīties Twitter
Dalīties Linkedin

Pieaugot Taro kāršu popularitātei, mūsdienās pieejamas daudz un dažādas Taro kāršu kavas. Bet kā izvēlēties īsto Taro kāršu klāju? Kuras Taro kārtis būs piemērotākās tieši man? Ar šiem jautājumiem saskaras ikviens cilvēks, kurš nolēmis apgūt Taro kāršu likšanas mākslu.

Taro kāršu kavas izvēle ir individuāls un intīms process, kas jāveic katram patstāvīgi. Ir pieejami dažādi Taro kāršu klāji, sākot no klasiskajiem, beidzot ar dažādiem mūsdienu klājiem. Dažādos klājos var atšķirties arkānu secība (numerācija), bet kāršu skaits ir nemainīgs. Pilna kava sastāv no 78 kārtīm no kurām 22 ir vecākie arkāni un 56 jaunākie arkāni. Dažādās Taro skolās var atšķirties arkānu interpretācijas. 

Iesākumā gan ieteiktu izvēlēties kādas no klasiskajām kavām, piemēram Raidera Vaita Taro kārtis, jo par tām būs pieejams visvairāk apmācību materiālu, interpretāciju un informācijas. Kad esiet apguvuši Raidera Vaita Taro, tad variet izvēlēties kādu citu kavu, kas Jums ļoti patīk un liekas saistoša. Izvēlieties tās kārtis, kuras Jūs uzrunā visvairāk, uzticieties savai intuīcijai. 

Raidera Vaita Taro

Ja Jūsos mīt mākslinieka talants, variet pat uzzīmēt savu Taro kāršu kavu, attēlojot kārtīs to kā tieši Jūs redzat un jūtat katru no arkāniem. Taču to ieteicams darīt tad, kad esiet jau dziļāk apguvuši Taro.

Kad esiet izvēlējušies kavu, lai izjustu katru arkānu, lieliski noder Taro meditācijas. Jūs variet atrast Taro meditācijas mūsu mājaslapā sadaļā Meditācijas.

Vēl viens populārs Taro kāršu klājs ir Marseļas Taro. Jaunākajiem arkāniem gan tajā nav ilustrāciju, taču vecākajiem arkāniem līdzīgi kā Raidera Vaita Taro ir ilustrācijas. 

Marseļas Taro

Popularitāti pasaulē ir arī guvusi slavenā maga un tarologa Alistera Kraulija Tota Taro kāršu kava. Taču šo kavu ieteicams izvēlēties tad, kad esiet jau vairāk iepazinuši Taro arkānus to klasiskajā izpratnē. Okultists Alisters Kraulijs pārveidoja Taro kārtīs attēloto simboliku un attēlus pēc sava redzējuma.

Alistera Kraulija Taro

Kādi ir Taro kāršu kavu veidi?

Universālās Taro kārtis

Pie universālajām Taro kārtīm pieder jau iepriekš pieminētās Raidera Vaita Taro kārtis. Šīs kārtis var izmantot gan nākotnes scenāriju paredzēšanai gan esošās situācijas analīzei, gan pagātnes notikumu izpētei. Kā arī var izmantot izklājumos par praktiski jebkuru jautājumu. Pateicoties kāršu universālajam pielietojumam, tās ir piemērotas arī iesācējiem. Raidera Vaita Taro kāršu interpretācijas variet atrast daudzos interneta resursos, grāmatās, protams arī tarokartis.lv sadaļā Taro kāršu nozīmes.

Klasiskās Taro kārtis

Pie klasiskajām kārtīm pieder jau iepriekš pieminētās Raidera Vaita kārtis, kas ir arī universālās. Taču pie klasiskajām pieder arī sarežģītākas kāršu kavas, kas neietilpst universālajās, kā piemēram, Marseļas Taro kārtis, Ēģiptiešu Taro kārtis.

Gaišās un tumšās Taro kārtis

Gaišajās Taro kārtīs parasti attēloti dažādi varoņi (gan “sliktie”, gan “labie”). Gaišās Taro kārtis ir universālas un piemērotas dāzādiem izklājumiem un jautājumiem. Savukārt, tumšajās Taro kārtīs ir attēlotas arkānu negatīvās, tumšās puses (parasti attēlo dēmonus uz kārtīm). Tumšās Taro kārtis parasti izmanto, lai atklātu kādas negatīvās, tumšās puses un tās pārsvarā izmanto melnās maģijas piekritēji.

Māksliniecikās Taro kārtis

Mūsdienā sir ļoti daudz dažādu māklinieku veidotas Taro kārtis, kas veidotas dažādos stilos. Ir pavisam mūsdienīgas kārtis, kas attēlo mūsdienu sižetus un var palīdzēt izveidot ciešāku saikni un asociācijas ar mūsdienu realitāti.

Kā izvēlēties sev piemērotāko Taro kāršu kavu?

Izvēlieties izmēru un materiālu

Taro kārtis mēdz būt maza, vidēja vai liela izmēra. Paturiet rokās dažādu izmēru kārtis, lai saprastu, kuras tieši priekš Jums ir ērtākas. Izvēlities tādu meteriālu un lielumu, kas ļauj ērti samaisīt kārtis un, kuras Jums ir patīkami turēt rokās.

Pievērsiet uzmanību simbolikai

Dažādām Taro skolām un uz dažādām kavām var būt attēlota cita simbolika un ilustrācijas. Ir kārtis ar sižetiskiem zīmējumiem, ir kārtis bez zīmējumiem, tikai ar simboliem. Izvēlities tās, kuras Jums vislabāk patīk un liekas vissaprotamākās.

Izpētiet dažādas kavas un atsaukmes internetā

Izpētiet kādas kavas pieejamas, kādas ir citu cilvēku atsauksmes. Salīdziniet ar ko atšķirās dažādas kavas. Izvēlities to kavu, kas atbilst Jūsu mērķiem un pieredzei.