Profils:

Search
Close this search box.

Kas ir čakras

Dalīties Facebook
Pārsūtīt WhatsApp
Dalīties Twitter
Dalīties Linkedin

Čakras ir kaut kas līdzīgs enerģētiskiem virpuļiem. Uz ķermeņa atrodas daudzi enerģētiskie punkti, taču par pamata punktiem jeb virpuļiem tiek uzskatītas septiņas čakras. Tās ir izvietotas visā garumā pa mugurkaulu un ir galvenie enerģijas un cilvēka enerģētiskās struktūras centri.

Katra čakra atbild par savu orgānu, dziedzeri vai nervu centru. Turklāt, čakras pārstāv dažādus cilvēka apziņas aspektus. Piemēram, trešā čakra asociējas gribasspēku, bet sestā čakra – ar intuīciju un augstāko gudrību. Visas organisma fiziskās funkcijas, tāpat kā apziņas aspekti ir saistīti ar čakru sistēmu.

Visas septiņas čakras darbojas saskaņoti, līdzīgi kā orgāni un dziedzeri fiziskajā ķermenī. Tāpat kā orgāni un dziedzeri, arī čakras var būt veselas vai pavājinātas, atrasties līdzsvarā vai disbalansā. Taču uz čakrām ir viegli iedarboties. Priekš tam arī eksistē aktivācijas metodes, harmonizēšana un čakras darbības pastiprināšana. Katra no čakrām ir ārkārtīgi svarīga, saistīta ar citām un tai jābūt līdzsvarā. Ja cilvēkam ir harmoniska dzīve, tad arī viņa čakras ir līdzsvarā. Tas ir daudzpakāpju process. Uzvedība ietekmē čakru enerģiju, bet tā, savukārt, ietekmē uzvedību, kura atkal ietekmē čakras. Līdzsvara stāvoklis katram cilvēkam tiek noteikts savādāk. Tas ir galēji nestabils, jo pakļaujas dažādām mainīgām ietekmēm. Ceļš uz pilnveidošanos un garīgo attīstību arī ir atslēga uz līdzsvara iegūšanu un iemācīšanos turēties pretī mainīgajiem ārējiem apstākļiem.

Mūlādhara

Pirmā čakra (Mūlādhara) atrodas mugurkaula pašā pamatā, starp ānusu un dzimumorgāniem. Tā ir saistīta ar resno zarnu, virsnieru dziedzeriem un sakrālo pinumu. Pirmā čakra atbild par izdzīvošanu, spēku un dzīves enerģijas virzību.

Svadhistāna

Otrā čakra (Svadhistāna) atrodas mugurkaula lejasdaļā, dzimumorgānu rajonā. Tā saistīta ar dzimumtieksmi. Tās nervu centrs ir prostatas pinums (vīriešiem) un dzemdes – vagīnas pinums (sievietēm). Otrā čakra atbild par izdzīvošanu, reprodukciju, seksualitāti un dzīvīgumu. Radošums var izpausties dažādos veidos. Pašos pamatos radošums cilvēkam nozīmē vairošanās aktu.

Manipūra

Trešā čakra (Manipūra) atrodas saules pinuma rajonā. Tā ir saistīta ar vielmaiņas orgāniem, aknām, nierēm un aizkuņģa dziedzeri. Galvenais nervu centrs – saules pinums. Trešās čakras galvenās funkcijas ir griba, personiskais spēks, vielmaiņa un barības vielu uzņemšana.

Ānahatai

Ceturtā čakra (Ānahatai) atrodas uz mugurkaula – krūškurvja apvidū. Tā ir saistīta ar sirdi, plaušām un aizkrūts dziedzeri. Tā galvenais nervu centrs ir sirds pinums. Ceturtās čakras galvenā funkcija ir mīlestība, līdzcietība, dzīves mīlestība, imunitāte, sirdsdarbība, plaušu un bronhu darbība.

Višudha

Piektā čakra (Višudha) atrodas kakla apvidū. Tā ir saistīta ar balss saitēm un vairogdziedzeri. Tās galvenais nervu centrs ir rīkles pinums. Piektā čakra atbild par augstāko radošumu un oratoriskām spējām. Caur šo centru plūst enerģija, kas veicina radošuma, artistisma, mākslas un oratorisko spēju demonstrēšanu.

Ādžna

Sestā čakra, jeb Ādžna, atrodas galvas centrā, starp uzacīm. Ar to saistītais orgāns ir smadzenes un hipofīze. Tās pamata nervu centrs ir alveida pinums. Sestā čakra atbild par augstāko saprātu, intuīciju, gaišredzību un gaišdzirdību.

Sahasrāra

Septītā čakra, jeb Sahasrāra atrodas galvas augšējā daļā un ir saistīta ar smadzenēm un epifīzi (čiekurveida dziedzeri). Tās nervu centrs ir alveida pinums (cietajā smadzeņu apvalkā).

Dalīties Facebook
Pārsūtīt WhatsApp
Dalīties Twitter
Dalīties Linkedin