Profils:

Search
Close this search box.

Krāsu nozīme ezotērikā

Dalīties Facebook
Pārsūtīt WhatsApp
Dalīties Twitter
Dalīties Linkedin
Ne vienmēr mēs pievēršam uzmanību krāsām, kas mums ir apkārt. Bet krāsām ir liela ietekme uz mūsu dzīvi un ikdienu. Krāsas, ko izmantojam sava mājokļa interjērā, kas dominē mūsu garderobē un ir mums apkārt var ietekmēt mūsu emocijas, garastāvokli un izraisīt noteiktu prāta un emocionālo stāvokli. Tādēļ ir labi zināt katras krāsas nozīmi un izmantot krāsas atbilstoši situācijai. Pēc tā kādas krāsas patīk cilvēkam, var daudz ko pateikt par šo cilvēku. Šajā rakstā atradīsi katras krāsas nozīmi.

Balta krāsa

Baltā krāsa ir tīrības, cerības, tikumības un miera krāsa. Baltā krāsa sniedz vieglumu, romantisku noskaņu un svētku noskaņu. Ja cilvēks pārmērīgi izmanto balto krāsu apģērbā un visur sev apkārt, tas liecina par vēsumu un izolēšanos no citiem, kā arī vēlmi būt perfektam. Cilvēki, kas dod priekšroku baltai krāsai, ir tīrīgi un ideālistiski.

Sarkana krāsa

Sarkanā krāsa ir līderības, cīņas, enerģijas, kaisles un aizraušanās krāsa. Sarkānā ir visspilgtākā un uzmanību piesaistošākā krāsa no visām. Ne velti bieži cenu zīmes un atlaides ir tieši sarkanā krāsā. Sarkano krāsu visbiežāk izvēlas cilvēki ar līdera dotībām, izlēmīgi cilvēki, kas tiecas pēc uzvaras un varas. Sarkanā krāsa veicina apetīti, dzimumtieksmi, apņēmību, vēlmi uzvarēt. Ja ilgstoši skatātīsieties uz sarkano krāsu, var paaugstināties asinsspiediens. Sarkanā krāsa motivē cīņai, ceļ pašvērtējumu, sniedz entuziasmu. Negatīvās īpašības: šī krāsa var izraisīt agresiju, dusmas, pārleiku lielu iekāri, valdonību un vardarbību. Sarkanā krāsa ir ļoti intensīva, tādēļ no tās ātri nogurst.

Oranža krāsa

Oranžā krāsa iegūst, ja sajauc sarkano krāsu un dzelteno. Tā ir baudas, prieka, siltuma un pārliecības un entuziasma krāsa. Oranžā krāsa uzmundrina un piesaista uzmanību. Tādēļ arī daudzi populāri zīmoli izmanto oranžo krāsu savos logo un vizuālajā identitātē. Oranžā krāsa rada pozitīvu attieksmei pret dzīvi, veicina atvērtību, sabiedriskumu, radošumu un entuziasmu. Oranžā krāsa palīdz tikt galā ar depresīvu noskaņojumu, atbrīvoties no bailēm, piepilda ar enerģiju. Negatīvās īpašības: izlutinātība, iecietība, iedomība, ilūzijas, augstprātība. Oranža ir sapņotāju un cilvēku ar intuīciju mīļākā krāsa.

Dzeltena krāsa

Dzeltenā ir optimisma, pozitīvisma un enerģijas krāsa. Dzeltenā krāsa piepilda ar prieku, siltumu, un ticību labajam. Dzeltenā krāsa stimulē smadzeņu darbību, paaugstina koncentrēšanos, veicina iegaumēšanu, uzlabo nervu sistēmas darbību. Dzeltenā krāsa patīk cilvēkiem, kas tiecas uz mērķi, un, kurus raksturo dzīvesprieks un enerģiskums. Dzeltens apģērbs palīdz izcelties un tajā pašā laikā iekarot apkārtējo labvēlību. Dzeltenā krāsa var uzlabot garastāvokli. Negatīvās īpašības: egocentrisms, skaudība, nelīdzsvarotība, alkatība.

Zaļa krāsa

Zaļo krāsu var iegūt, sajaucot dzelteno ar zilo krāsu. Zaļā krāsa ir zilās krāsas mierīguma un dzeltenās optimisma kombinācija. Zaļā krāsa ir dabas krāsa, nomierinoša un relaksējoša. Cilvēki, kuriem patīk zaļā krāsa, ir racionāli, nopietni, mierīgi iet pa dzīves ceļu un viņiem ir bagāta garīgā pasaule. Tā ir miera, klusuma, harmonijas, maiguma, labklājības krāsa. Zaļā krāsa simbolizē jaunību un svaigumu. Negatīvās īpašības: apātija, miers, neizlēmība, naivums, bezcerība, melanholija.

Zila krāsa

Zilā krāsa ir debesu, nevainība un garīguma krāsa. Zils apģērbs var iedvest uzticību un cieņu pret Jums, uzsvērt Jūsu vēlmi pēc stabilitātes. Zilas sienas sagatavo Jūs darbam, nomierina, noņem nevajadzīgas emocijas. Zilā krāsa simbolizē maigumu, gaisīgumu, ticību, tīrību, augstus ideālus, mieru, domu skaidrību. Zilā krāsa samazina stresu un emocionālo spriedzi, veicina uz pašanalīzi. Zila krāsa palēnina nervu sistēmas darbību, palīdz tikt galā ar kairinājumu un dusmām. Negatīvās īpašības: aukstums, pasivitāte, vienaldzība, melanholija, nogurums.

Violēta krāsa

Violetā krāsa ir pretstatu kombinācijas krāsa: sarkanas un zilas krāsas sajaukums. Violeta krāsa simbolizē telpu, fantāziju, iztēli, garīgumu, radošumu. Violeto krāsu izvēlas neparasti cilvēki, kuriem bieži vien ir grūti sevi realizēt dzīvē. Violētā krāsa var pozitīvi ietekmēt pašvērtējumu, tā paaugstina zemu pašvērtējumu. Negatīvās īpašības: vientulība, izolētība, norobežošanās sevī, ierosināmība, ilūzijas.

Melna krāsa

Melna krāsa parasti simbolizē drūmu dzīves uztveri. Apģērbā melnā krāsa palīdz noslēpt nepilnības. Cilvēki, kuri dod priekšroku šai krāsai, visticamāk, nav pašpārliecināti, mēdz pasauli uztvert tumšās krāsās. Cilvēki, kas dot priekšroku melnai krāsai var būt arī konservatīvi, noskaņoti uz pārbaudītām vērtībām, tādi, kas baidās riskēt un izmēģināt, ko jaunu.