Profils:

Search
Close this search box.

Rūnu nozīme un skaidrojumi

Dalīties Facebook
Pārsūtīt WhatsApp
Dalīties Twitter
Dalīties Linkedin
Rūnas senatnē tika izmantotas kā alfabēts. Katra rūna ir alfabēta burts. Pirmās rūnas Skandināvijā – 16 zīmju alfabēts, – radies kur aptuveni m.e. III gs. vidū. Šīs zīmes atrastas apmēram uz 200 artefaktiem. Pēc 600 gadiem, IX gs. šo alfabētu nomaina modernāks, jau 24 zīmju rūnu alfabēts “futhart”. Rūnas līdzīgi kā Taro, sniedz atbildes no Jūsu zemapziņas. Izvelkot rūnu Jūs saņemsiet atbildi uz jautājumu no savas zemapziņas dzīlēm. Mūsdienās zīlēšanā arī izmanto 24 rūnas un 1 tukšo rūnu. Katra Rūna simbolizē viena veida enerģiju plūsmu ar līdzīgām īpašībām, tomēr vienas un tās pašas Rūnas izpausmju skaits milzīgs, un visas iespējamās vērtības vienkārši nav iespējams aptvert. Šajā rakstā aprakstīšu, kāda ir katras rūnas nozīme.

Fehu rūna

Laimests, ražošana, peļņa, veiksme. Finansiāla labklājība tuvākajā nākotnē vai šobrīd. Plānu un cerību realizēšanās dzīvē. Cerība, draudzība, mīlestība, veiksme, laime. Jauna paziņa. Enerģija, tālredzība, radīšana, veidošana. Fehu ir bagātības, labklājības, pārpilnības un komforta simbols. Rūna ir atbildīga par iegūtā saglabāšanu un jaunu iegūšanu. Būtībā šī rūna attiecas uz materiālajiem panākumiem – naudu, īpašumu. Bet tā ir atbildīga arī par iekšējo bagātību – pieredzi, garīgo briedumu. Tas palīdz būt gudram un iekšēji attīstīties. Pavērsies jaunas naudas plūsmas un atklāsies jauni pelņas ieguves veidi. 

Zīlēšana ar rūnām internetā - Fehu rūna

Uruz rūna

Fiziskais spēks, ātrums, neizmantots potenciāls. Lieliska enerģija, veselība. Brīvība, griba, rīcība, drosme, spēks, neatlaidība, sapratne, gudrība. Labs garastāvoklis. Pēkšņas vai negaidītas izmaiņas (parasti uz labo pusi). Seksuālās vēlmes, potence. Laba veselība. Panākumi biznesā, peļņa. Varas veidošanās. Jaunas formas iegūšana, transformācija, garīgā izaugsme, pāreja uz jaunu līmeni. jauna pasaule, jaunas perspektīvas un iespējas. Uruz nozīmē “spēks”. Tas simbolizē nekontrolētu pārmaiņu spēku, kas nāk no ārpuses, un nepieciešamību pēc atjaunošanas. Uruz ir liesma, kas sadedzina visu veco un nevajadzīgo. To vislabāk var raksturot kā attīstības rūnu komforta zonas atstāšanas dēļ. Uruz izraisa transformāciju – gan ārējo, gan iekšējo. Tiek nogriezts viss nevajadzīgais – viss, kas traucē virzīties uz priekšu un evolūciju. 
Zīlēšana ar rūnām internetā - Uruz rūna

Þurisaz rūna

Uz āru vērsts iznīcināšanas un aizsardzības spēks, konflikti. Vārti.  Darbība. Jauda. patronāža. Uzvara.  Efektivitāte. Aktīva aizsardzība. Šķēršļu noņemšana. Instinktīva vēlme, vitāla enerģija, darbības procesa uzsākšana. Pārcelšanās, ceļošana. Tendence uz pārmaiņām. Sabrukums, attīrīšanās, uguns. Cilvēkiem, kuri ir spēcīgi garā un apņēmīgi savos centienos, šī rūna nozīmē, ka Jūs iziesiet caur pārbaudījumiem, kā rezultātā kļūsiet par spēcīgāku personību.
Zīlēšana ar rūnām internetā - Þurisaz rūna

Ansuz rūna

Ansuz ir gudrības, zināšanu un komunikācijas rūna. Gudrība, inteliģence, oratora spējas.. Dāvanas saņemšana. Ekspozīcija, komunikācija, ieskats, komunikācija. Komandējums, ceļojumi ar noteiktu mērķi. Peļņa. Ārējie signāli, iedvesma, entuziasms, runa, patiess redzējums, vārdu un apzīmējumu spēks. Svētība, padoms. Laba veselība, harmonija. Jūs būsiet komunikabls, spēsiet labāk sazināties ar cilvēkiem, saprast viņus, atrast kopīgu valodu un izjust empātiju. Iespēja atklāt visu savu potenciālu, iekšējās spējas un talantus. Tas jo īpaši attiecas uz jomām, kur nepieciešama augsta garīgā aktivitāte.
Zīlēšana ar rūnām internetā - Ansuz rūna

Raidu rūna

Ceļošana, dzīvesveida maiņa. Ceļojums, atvaļinājums, pārvietošanās, attīstība, vietas maiņa, attiecību veidošana. Perspektīvais redzējums. Pareizo soļu speršana, apņēmība. Personīgais ritms, pasaules ritms, dzīves deja. Ja jūtat, ka jums ir iestājies stagnācijas periods, neuztraucieties, drīz Jūs izkustēsieties, jo Raidu ir ceļa un kustības rūna. Ceļš var būt gan fizisks, gan garīgs. 
Zīlēšana ar rūnām internetā - Raidu rūna

Kauna rūna

Vīzija, atklājums, zināšanas, radošums, iedvesma, spējas, iekšējā uguns, radošā plūsma, atklāsme, gaisma, radīšana, jaunu ideju dzimšana. Veiksme. Dzīvības uguns, spēks, transformācijas un atjaunošanās uguns. Spēja radīt savu realitāti. Kano ir radošu cilvēku, mākslinieku, mūziķu un ikviena, kas nodarbojas ar mākslu un kaut ko rada, rūna. 
Zīlēšana ar rūnām internetā - Kaina rūna

Gebu rūna

Auglīgas sirsnīgas attiecības, partnerība, savienība, harmonija, balanss. Gebu rūnas nosaukums tiek tulkots kā “dāvana”, un sirsnīgas un siltas attiecības patiešām ir vērtīga dāvana. Spēcīgas, patiesas un vienlīdzīgas pāra attiecības, kurās katrs partneris ir brīvs, pašpietiekams un otru neierobežo. Sabalansēta un harmoniska enerģijas apmaiņa attiecībās. 

Zīlēšana ar rūnām internetā - Gebu rūna

Wunju rūna

Prieks, gandarījums, cerība, uzlabojumi, harmonija, labklājība rītausma. Laimīga, prieka un harmonijas pilna perioda iestāšanās. Baltās svītras sākums dzīvē, senu vēlmju piepildīšanās un pelnīta atlīdzība par Jūsu pūlēm.
Zīlēšana ar rūnām internetā - Wunju rūna

Hagalaz rūna

Pēkšņas izmaiņas, ārēju spēku ietekme, pārmaiņas, pēkšņi notikumi, rakstura pārbaude, rūdījums, pārbaudījumi, vecās kārtības iznīcināšana. Atjaunināt, izmantojot iznīcināšanu. Vecās kārtības iznīcināšana, kas bremzē attīstību. Iziešana ārpus ierastās komforta zonas. Attīstība vienmēr notiek diskomforta apstākļos, tādēļ šši paŗmaiņas nāks Jums tikai par labu. Saglabājeiet līdzsvaru, ļaujot savām vecajām lietām, ieradumiem, cilvēkiem un situācijām pazust nebūtībā, attīrīt savu dzīvi un dot vietu Jaunā radīšanai. Atvadieties no nevajadzīgām lietām un cilvēkiem Jūsu dzīvē, lai atbrīvotu vietu jaunajam.
Zīlēšana ar rūnām internetā - Hagalazā rūna

Naudiz rūna

Pārvarēšana, grūtību nocietināšanās, pacietība, trūkums, ierobežojums, grūts periods. Iekšējās būtības nostiprināšanās, rakstura rūdīšana, disciplīna. Būs grūts periods, bet turiet sevi rokās un nomierinieties. Caur šīm grūtībās Jūs kļūsiet stiprāks, iecietīgāks un izturīgāks. Ja izturēsiet visus pārbaudījumus, ko Jums šobrīd sagatavojusi dzīve, tad pateicoties spēcīgajam, rūdītajam raksturam, ko iegūsiet, varēsiet no dzīves iegūt visu, ko vēlaties.
Zīlēšana ar rūnām internetā - Naudiz rūna

Isaz rūna

Piebremzēšana, pauze pirms panākumiem, aizkavēšanās. Isaz tulkojumā nozīmē “ledus”. Tas it kā iesaldē ierasto dzīves plūdumu, liekot ieturēt pauzi, paskatīties apkārt, piespiedu kārtā apstāties un nomierināties. Bet ar laiku pienāk pavasaris un ledus kūst. Jūs nezaudējat iegūtos sasniegumus, visas materiālās lietas paliek, visas prasmes paliek. Jūs tikai palēninat ātrumu, lai atdzesētu prātu un pārliecinātos, ka kurss ir pareizs. Lai vēlreiz analizētu, ko Jūs darāt un uz ko Jūs tiecaties. 
Zīlēšana ar rūnām internetā - Isaz rūna

Jara rūna

Raža, atlīdzība, cikla pabeigšana, veiksmīga lietu pabeigšana, taustāms rezultāts. Jara simbolizē cikla beigas un ražas novākšanas brīdi.  Tas attiecas uz visām dzīves jomām. Ja Jūs smagi un ilgi strādājāt pie kaut kā, tad tas nozīmē, ka ir pienācis īstais brīdis, lai novāktu darba augļus. Jūs saņemsiet pelnīto atlīdzību par Jūsu smago darbu. Veiksmīgs laiks biznesa uzsākšanai.
Zīlēšana ar rūnām internetā - Jara rūna

Iwaz rūna

Aizsardzība, izturība, pārvarēšana, pozitīvs lēmums. Ja Jūs šobrīd šaubāties sevī un šķiet, ka plāni un idejas ir pārāk sarežģīti un neiespējami īstenot, nekas nesanāk, tad neuztraucieties, drīz šis periods beigsies un Jums radīsies jauni spēki un enerģija plānu realizēšanai un ticībai sev.
Zīlēšana ar rūnām internetā - Iwaz rūna

Perþu rūna

Meklēšana, noslēpumainība, intriga, apslēptais, intuīcija. Apziņas transformācija un prāta atdzimšana. Mēs augam un attīstāmies, līdz ar mums mainās mūsu redzējums un pasaules uztvere. Visu mūžu mēs attīstāmies un meklējam ceļu uz savu iekšējo “es”.  Savas esības apzināšanās, pāreja uz jaunu apziņas līmeni sakarā ar jūsu vecā “es” atdzimšanu jaunā un attīstītākā.

Zīlēšana ar rūnām internetā - Perþu rūna

Algiz rūna

Algiz ir spēcīgas aizsardzības rūna. Aizsardzība, saikne ar augstāku apziņu, palīdzība. Jūs esiet pasargāts, augstāki spēki palīdzēs Jums. Garīgums, vienotības iegūšana ar augstāku apziņu, radošumu un veiksmi, kas aktivizējas, kad cilvēks sāk dzirdēt un saprast savu iekšējo balsi. Iekšējā gara stiprums un harmonija.
Zīlēšana ar rūnām internetā - Algiz rūna

Sowilu rūna

Triumfs, sasniegumi, spēks, plūsma, enerģija, līdera īpašības, pašapziņa, optimisms, entuziasms, vēlme uzvarēt. Šī ir iekšējās enerģijas plūsmas rūna, pilna ar spēku un vēlmi pēc uzvaras. Šī ir triumfa, līderības, pārliecības un neatlaidības rūna. Sasniegumu un pašrealizācijas rūna. Saules rūna. Sasniegumi, panākumi, enerģijas pieplūdums.

Zīlēšana ar rūnām internetā - Sowilu rūna

Tiwaz rūna

Tiwaz ir karotāja rūna. Virzība uz priekšu, cīņa, pelnīta godīga uzvara, stabilitāte, mērķtiecība, neatlaidība, drosme, morālais spēks. Jums izdosies uzvarēt cīņā tikai, ja pielietosiet mērķtiecību, neatlaidību un gribasspēku.
Zīlēšana ar rūnām internetā - Tiwaz rūna

Berkana rūna

Berkana ir sievišķās enerģijas rūna. Sievišķā enerģija, produktivitāte, auglība, dzimšana, radīšana, attiecību stiprināšana, mājas komforts, stipras ģimenes attiecības, mājas aizsardzība, ģimenes amulets, aprūpe. Rūna personificē sievišķību, simbolizē pavardu, grūtniecību, dzemdības, mātes īpašības. Laimīga mīlestība, bērna piedzimšana.
Zīlēšana ar rūnām internetā - Berkana rūna

Ehwaz rūna

Pārmaiņas. Progress. Pārmaiņu katalizators, , aktīva kustība uz priekšu un transformācija gan ārēji – savās lietās, mācībās, darbā, gan iekšēji – apziņā un domāšanas veidā. Evaz piesaista jaunas iespējas. Tas palīdz efektīvi īstenot plānus, būt stabilam kritiskos brīžos un elastīgi pielāgoties jauniem apstākļiem. Atteikšanās no nevajadzīgā un visa liekā. Apņēmīgi šķirieties no tā, kas traucē, pārejot uz jaunu gan ārējās, gan iekšējās attīstības līmeni.
Zīlēšana ar rūnām internetā - Ehwaz rūna

Mannaz rūna

Sevis izzināšana. Mannaz nozīme un darbība katram ir unikāla, jo šī rūna ir cilvēka individualitāte. Rūna māca sajust savu iekšējo pasauli, analizēt to un to, kā apkārtējā realitāte tiek lauzta zem tavas personības prizmas un ieklausīties savā iekšējā balsī, saprast un pieņemt sevi tdu, kāds esat. Savu labāko īpašību un talantu atklāšana un izzināšana. Paeizā ceļa izvēle dzīvē.

Zīlēšana ar rūnām internetā -Mannaz rūna

Laguz rūna

Laguzam ir mistiska nozīme, Laguz saistās ar mistiku un intuīciju. Laguz tulkojumā nozīmē “ūdens, ezers”. Tas simbolizē dzīves plūsmu. Sievišķība. Intuīcija, iekšējs spēks, iekšējā potenciāla atklāšana. Vieglums, maigums. Uzticieties savai intuīcijai.

Zīlēšana ar rūnām internetā - Laguz rūna

Iŋwaz rūna

Dzīvības spēks, transformācija, jaundzimšana, progress, attīstība, izaugsme. Iŋwaz simbolizē progresa periodu. Periods, kurā viss izdodas. Varēsiet realizēt savas ieceres un piepildīt sapņus, jo šobrīd ir ļoti labs laiks. “Laiks rīkoties, tagad vai nekad!” Nebaidieties pamēģināt ko jaunu, nebaidieties mainīties. Apņēmība, pārliecība, drosme, ticība sev un pozitīvs skatījums uz dzīvi. 

Dagaz rūna

Gribasspēks, izrāviens, vēlmju piepildījums, pārvērtības, labklājība, ceļš uz sapņiem, pāsrealizācija, pilnveidošanās. Dagaz ir gribasspēka un sapņu īstenošanas rūna. Jūsu sapņi piepildīsies, bet Jums jābūt aktīvam un jāpielieto gribasspēkas, kas Jums piemīt. Nekas nenotiks pats no sevis, bet ja zināt ko vēlaties un rīkosieties- viss būs!

Zīlēšana ar rūnām internetā - Dagaz rūna

Oþila rūna

Mājas un īpašuma rūna. Mājas aizsardzība, dzīves pieredze, mājoklis, ģimene, intelektuālais īpašums, materiālais īpašums, ģimenes attiecības. Iespējams mantojums, vai ģimenes īpašuma iegūšana. 

Zīlēšana ar rūnām internetā - Oþila rūna